Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

20 Ocak 2009 Salı

Sogutlu koyu

Sögütlü köyü
NÜFUSU: 101
HANE SAYISI: 34
TELEFON KODU: 784
İLÇEYE UZAKLIĞI: 14 KM


MUHTAR: SATILMIS BÜYÜKARSLAN
BABA ADI: BAYRAM
DOGUM YERI: LADIK
DOGUM TARIHI: 08.05.1965
TELEFON: 784 01 66
TARİHÇESİ


Köye ilk gelenler Sivas'tan Havza Bayat'a, Havza'dan da Söğütlü Köyüne gelmişler. Köyün yerleşim yerinde büyük bir söğüt ve yanında da su olduğu için Sögütlü denilmiş. Şu anda o sögütten eser gözükmemektedir.

Kuyucak köylülerinin komşu oluruz diyerek ikna ederek getirdikleri ilk köylülerin çadırlarda yaşadıkları ifade ediliyor. Ladik ve Suluova ile alışveriş yapılıyor. Havza ya fazla gidilemiyor.

Aksoy, Büyükarslan, Aykut, Yüksel ve Tanrısever gibi soyadları bulunmaktadır. Civar köylerle genellikle akrabalıkları mevcuttur.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder