Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

25 Ocak 2009 Pazar

Alicli Köyü

Alicli KöyüNÜFUSU: 77
HANE SAYISI:
TELEFON KODU: 776
İLÇEYE UZAKLIĞI: 35 KM


MUHTAR: DURSUN ISIKLI

BABA ADI: ALI
DOGUM YERI: SEHLI
DOGUM TARIHI: 15.03.1956
TELEFON: 776 00 68TARİHÇESİ


İlçemizin en uzak ve en kırsal köyüdür. Asarcık sınırındadır. Köyün ilk sakinlerinin Rize-Çamlıhemşin’den gelen, mutasavvıf ( tasavvuf ehli ) oldukları için “ Erenler “ adıyla anılan kişiler oldukları bilinmektedir. Ancak, buraya hangi tarihte yerleştikleri hakkında bilgiye ulaşılamamaktadır.

Bu nedenle köye “Erenler” denildiği, daha sonra bu adın “Ermen” şekline dönüştüğü tahmin edilmektedir. Köy isimlerinin değiştirilmesiyle de köye “Alıçlı” adı verilmiştir.

1 yorum:

  1. bende bu köylüym dursun ışıklı amcam olur ismim süleyman ışıklı

    YanıtlaSil