Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

20 Ocak 2009 Salı

Kupecik koyu

Küpecik Köyü


NÜFUSU : 351
HANE SAYISI : 70
TELEFON KODU : 789
İLÇEYE UZAKLIĞI : 14 KM


MUHTAR : RECEP ÜNSAL
BABA ADI : ALI
DOGUM YERI : LADIK
DOGUM TARIHI : 02.04.1953
TELEFON : 789 10 11TARİHÇESİ

İlçenin en eski köylerindendir. Ladik-Taşova karayolunun 13’ncü km. sinde, Akdağ yamaçlarında kurulu bir köydür. Bir rivayete göre köy adını; ilk sakinleri tarafından bulunan bir küpten almış ve bundan dolayı “Küpecik” denmiştir. Diğer bir rivayete göre de yerleşim yerinin dağların arasında çukur bir arazide olması ve küpü andırmasından dolayı bu adı almıştır.

Köyde bulunan sülaleler: Piroğulları, İmamoğulları, Çolakoğulları, Karaaliler, Kırtışlar, Sarıimamlar, Piroğulları, Ahmetbeyoğulları ve Hindoğulları’dır.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder