Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

20 Ocak 2009 Salı

Hamamayagi Köyü

Hamamayagi KöyüNÜFUSU: 49
HANE SAYISI: 10
TELEFON KODU: ---
İLÇEYE UZAKLIĞI: 14 KM


MUHTAR: ZEKI URFALIOGLU

BABA ADI: AHMET IHSAN
DOGUM YERI: LADIK
DOGUM TARIHI: 01.05.1963
TELEFON: ---TARİHÇESİ


Köy halkının büyük bir bölümünü1924 yılında “mübadil” olarak Selanik’ten gelen Kayalar sülalesi oluşturmaktadır. İlk olarak merkezdeki Bahşi Mahallesi’ne gelen bu sülale 9 yıl sonra Hamamayağı’na yerleşmiştir.

Köyün hemen üst kısmında suyu çeşitli hastalıklara şifa olan bir kaplıca vardır. Köy, kaplıcanın akıntı kısmında bulunması nedeniyle “Hamam Ayağı”olarak anılmış, zamanla kelime birleşerek “Hamamayağı” şeklini almıştır. Köy halkının içinde Urfa’dan gelen ailelerin de olduğu görülmektedir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder