Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

25 Ocak 2009 Pazar

Dogankas Köyü

Dogankas KöyüNÜFUSU: 291
HANE SAYISI: 70
TELEFON KODU: 776
İLÇEYE UZAKLIĞI: 33 KM


MUHTAR: YAKIP ALTUN

BABA ADI: SEYDI
DOGUM YERI: LADIK
DOGUM TARIHI: 08.11.1968
TELEFON: 776 00 10TARİHÇESİ


Ilcenin en uzak köylerinden biridir. Alaaddin isimli bir Uç Beyi tarafından kurulduğu, kuruluş yıllarında iki haneden (Kayan ve Soylu) oluştuğu sanılmaktadır.

Köyün ismini bu kişiden aldığı; Alaaddin’in köyü anlamına gelen ve halk arasında ALADUN olduğu bilinmektedir. Daha sonra köy isimleri değiştirilirken köyün adı DOĞANKAŞ olmuştur.

2 yorum:

  1. Doğankaş köyünden CEMİL VE NARGÜL SOYLUNUN KIZLARI MEHTAP SOYLU,ya aitnufus cüzdanı bulunmuştur kendisine ulaştırmak istiyoum.Ben BURSADA ikamet ediyorum bu adrese yazarsanız sevinirim.PİRAJANS@MSN.COM insanlık namına rica ediyorum.Ahmet karamemiş

    YanıtlaSil
  2. saolun tesekkur ederım kardesımm sımdı rastgele dolasırken gordumm ama bulamadıgımız ıcın yenısını cıkarttıkk yınede tesekkur ederızz..

    YanıtlaSil