Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

21 Nisan 2010 Çarşamba

TERÖRİSTLER ÇEMBERDE

TERÖRİSTLER ÇEMBERDE
21 Nisan 2010 Çarşamba

Ladik'te iki polisin şehit olmasının acısı sürerken, güvenlik güçleri kırsalda çemberi git gide daraltıyor. Adeta her taşın altı aranıyor ve katillerle sıcak temas an meselesi.

Ladik'te iki polisin şehit edilmesi olayının ardından başlatılan geniş katılımlı operasyon aralıksız sürüyor. Gündüz havadan helikopterle taranan bölgede, karadan da özel hareket timleri Amasya, Tokat ve Samsun kırsalında oluşturulan çember daraltılıyor. Teröristlerin 'teknik ve lojistik takibe alındığı' ve en küçük ihbarın bile değerlendirildiği ifade ediliyor.

Teröristlerce yapılan silahlı saldırıda polis memurları Hüseyin Koç (50) ve Malik Saykal (36) şehit olmasının ardından, bölgede daha önceden de alınan tedbirlere takviye ekipler gönderildi. Şehit Hüseyin Koç ve Malik Saykal'ın kanlarını yerde bırakmayacaklarına adeta and içen güvenlik güçleri, gündüz ormanlık ve açık arazilerde alan taraması yaparken eli kanlı teröristlerin izini sürüyor. Özel harekat timinin yanı sıra jandarma özel ekiplerinin de gece görüşü sağlayan termal kameralarla 24 saat esasına göre ara vermeden operasyonlarını sürdürdüğü öğrenildi.

Amasya, Tokat ve Samsun'dan bölgeye gönderilen ekipler, Ordu ve Çorum bölgesindeki güvenlik güçleriyle koordineli olarak operasyonu sürdürürken, teröristlere yardım ve yataklık edenler olabileceği ihtimali üzerinde de yoğunlaşıldı. İstihbarat birimleri Ladik'te yaşanan olayın herhangi bir ihmalden değil, ilçeden birilerinden destek alınmış olabileceği ihtimali üzerine çalışıyor. Bölgede günlerdir her türlü tedbirin alındığını ileri süren yetkililer, ancak bölgenin oldukça geniş olduğunu, Asarcık, Salıpazarı ve Ayvacık ilçelerinde de tedbir alındığını ileri sürüyor.

Geniş bir çember içinde yapılan arama ve tarama çalışmalarında her geçen saat çember daraltılırken, sıcak temas sağlanmasının an meselesi olduğu, bölgedeki tüm operasyon ekiplerinin çelik yelekli ve donanımlı olduğu ifade edildi. Samsun, Amasya, Tokat, Çorum ve Ordu Valileri'nin güvenlik birimlerini koordineli bir şekilde olay yerine sevk ettiği ve teröristlerin kaçma ihtimallerine karşı da tüm bölgede alarm verildiği, giriş çıkışların kontrol edildiği belirtiliyor. Samsun Valisi Hasan Basri Güzeloğlu, günlerdir bölgede yoğun bir çalışma olduğunu, terörist sızıntısı olduğu bilgisinin her kademede değerlendirildiğini ifade ederek, "Teröristlerin hangi noktadan çıkacağını kestirmek zor. Çok geniş ve kırsal bir alan. Yardım alıp almadıklarını da araştırıyoruz. En ücra sınır köylere kadar birimlerimiz teyakkuzda. Tüm komşu iller ortak hareket ediyoruz. Bu alçak saldırı yanlarına kalmayacak" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder