Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

18 Nisan 2010 Pazar

Geniş çaplı operasyon

Geniş çaplı operasyon
18 Nisan 2010 Pazar

Ladik ilçemiz de 2 polis memurunun şehit edilmesinin ardından 200 özel harekat polisi ve bin komando bölgeye sevk edilerek operasyon başlatıldı.

Ladik ilçemiz de Samsun caddesi üzerinde teröristlerce yapılan silahlı saldırıda polis memurları Hüseyin Koç (50) ve Malik Saykal'ın (36) şehit edilmesi olayının ardından bölge abluka altına alındı. Silahlı saldırının gerçekleştirilmesinin arından bölgeye Tokat, Ordu, Samsun'dan 200 Özel Harekat Polisi ve bin kadar asker sevk edilerek arazi taraması başlatıldı.

Bölgede genel yapılan değerlendirmenin ardından Tokat ve Amasya istikametinden askeri birlikler giriş yaparak Ladik ilçesine doğru arazi taraması yapıyor. Ladik ilçesinden ise Özel Harekat polislerinin giriş yapmasıyla teröristlerin kıstırılmasına çalışılıyor. Eylemin ardından kısa sürede ormanlık alanda izlerini kaybettiren, 3 kişi oldukları belirlenen teröristler, Akyar, Soku, Sarıgazel, Çamlıköy, Eğribük gibi yerleşim birimlerinin kırsal alanlarında ağrılıklı olarak aranıyor. Her ipucunun değerlendirildiği olayla ilgili ise ilçede vatandaşların tepkisi sürüyor. Ladikliler terör örgütüne lanet yağdırırken, yoğun güvenlik önlemleri arasında yaşamlarını sürdürüyorlar. Bu arada, Ladik ilk şehitlerini dün gece gerçekleştirilen saldırıda verdi.
.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder