Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

11 Şubat 2012 Cumartesi

Samsun'un 8 İlçesinde Okullar Tatil Edildi

Samsun'un 8 İlçesinde Okullar Tatil Edildi
11 Şubat 2012 Cumartesi

Samsun ve ilçelerinde etkili olan yoğun kar yağışı nedeniyle 8 ilçede bazı okullar tatil edilirken 216 köy yolunun da ulaşıma kapandığı bildirildi.

Karadeniz'i etkisi altına alan ve Samsun'da ciddi hasarlara yol açan fırtına yerini kar yağışına bıraktı. Dünden buyana kent merkezinde aralıklarla yüksek rakamlı ilçelerde ise sürekli Yağan kar yağışı hayatı olumsuz yönde etkilemeye devam ediyor. Kar yağışının etkili olduğu yerlerde karayolları ekipleri ilçe ve şehirlerarası yollarda kar temizleme, tuzlama çalışmalarını devam ettiriyor.

Öte yandan İl Milli Eğitim Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada yetkililerden 8 ilçede okullar 1 gün ile 3 gün arasında tatil edildiği bildirildi. Bunlardan Canik ilçesinde de 18 köy okulu 1 gün, Yakakent, Salıpazarı, Asarcık, Ayvacık ve Tekkeköy ilçelerinde tüm köy okulları 1 gün. Alaçam ilçesindeki Etyemez, Karahüseyinli ve Kızlan İlköğretim okulları 1 gün, Ladik ilçemizdeki tüm okullarda ise 3 gün tatil edildi.

İl Özel İdare yetkililerinden alınan bilgiye göre ise kar yağışından dolayı 216 köy yolunun ulaşıma kapandığı çalışmaların yoğun bir şekilde sürdüğü kaydedildi.

Kapalı köy yollarının sayısı ise şöyle: "Çarşamba 30, Canik 21, Alaçam 20, Ladik 18 köy, Bafra 16, Kavak- Atakum- Ayvacık- Terme- Salıpazarı- Tekkeköy 15, Vezirköprü ve Yakakent 5, 19 Mayıs, Havza ile İlkadım 3, Asarcık 2."

Kaynak: Cihan Haber Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder