Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

21 Şubat 2012 Salı

Genel Müdür Çiftçi, Samsun'da Ziyaretlerde Bulundu

Genel Müdür Çiftçi, Samsun'da Ziyaretlerde Bulundu
21 Şubat 2012 Salı

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin Çiftçi, çeşitli ziyaretlerde bulunmak üzere Samsun'a geldi.

Genel Müdür Dr. Aylin Çiftçi, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü'ne bağlı özürlü ve yaşlı hizmetleri ile ilgili huzurevleri, rehabilitasyon merkezleri ve bakım merkezlerinin yanında bu yıl hizmete açılması planlanan 19 Mayıs Eğitim Dinlenme ve Sosyal Tesisleri'nde de incelemelerde bulundu.

Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'nde kahvaltı ile başlayan programa AK Parti Samsun Milletvekili Tülay Bakır, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adnan İpekdal katıldı. Kahvaltının ardından bu yıl hizmete açılacak olan Ladik Huzurevi'ne ziyarette bulunan Çiftçi, "Huzurevimizde yaptığımız incelemede Ladik Huzurevi'nin gerekli tefrişatın ardından açılacağı bilgisini aldık. Gerçektende mevcut durumuyla yaşlılarımızın rahat ve huzurlu bir hayat sürebileceği bir huzurevi. Ben emeği geçen herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Ladik Kaymakamı Kadir Perçi'nin de iştirak ettiği Ladik Huzurevi ziyaretinin ardından Ladik Kaymakamlığı'nın yapımını üstlendiği Ambar köyünü gezen Özürlü ve Yaşlı Hizmetleri Genel Müdürü Dr. Aylin Çiftçi, böylesine güzel bir projenin Ladik ilçesi ve Samsun ili için büyük bir avantaj olduğunu ifade etti. Ambar köyü hakkında bilgiler veren Ladik Kaymakamı Kadir Perçi ise, "Proje ülkemizde örnek projeler arasında ve ilgi çeken görünüşüyle ilçemiz Ladik, ilimiz Samsun hatta Karadeniz Bölgesi'ne özellikle turizm sektörü açısından önemli katkılar sağlayacaktır" diye konuştu.

Ladik Huzurevi'nin ardından Havza Huzurevi ve Rehabilitasyon Merkezi, Bafra 75. Yıl Huzurevi, Samsun Huzurevi Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi ve Özürlü Bakım Merkezlerini ziyaret eden Dr. Aylin Çiftçi, burada bulunan yaşlı ve özürlülerle sohbet ederek, Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürü Adnan İpekdal'dan brifing aldı.

19 Mayıs Eğitim, Dinlenme ve Sosyal Tesisleri'nde de incelemelerde bulunan Çiftçi, "Tesislerimiz yazları tatil beldesi, kışları ise eğitim ve seminer faaliyetleri için tasarlanmış gayet modern bir yapı. Bunun yanında Bakanlığımızın da eğitim, çalıştay gibi programlarını icra edebileceği bir tesis haline gelmesi için arkadaşlarımız çalışmalarını sürdürüyorlar. İnşallah yaz dönemine kadar hazır hale getirerek açılışını yapabiliriz" şeklinde konuştu.

Son olarak Samsun ziyaretiyle ilgi konuşan Çiftçi, "Samsun'dan genel olarak mutlu ayrılıyorum. Yapmış olduğumuz incelemelerde kuruluşlarımızda bakım altında bulunan yaşlı ve özürlülerimizin sağlıklı ve insan onuruna yaraşır hizmet aldıklarını gördük" ifadelerini kullandı.

Kaynak: İhlas Haber Ajansı

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder