Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

5 Aralık 2010 Pazar

Engelliler gününe farkli kutlama

Engelliler gününe farklı kutlama
05 Aralık 2010 Pazar

 Her yıl 3 Aralık'ta yapılan "Engelliler Günü" Ladik ilçemizde farklı kutlandı.

Ladik Kaymakamlığı Kültür Turizm ve Kalkınma Ofisi, Ladik Belediyesi ve Ladik Engelliler Derneği'nce ortaklaşa çeşitli etkinlikler düzenlendi. "Toplumun Özel'lere Bakışı” panele; Prof. Dr. Nazmi Polat, Yrd.Doç. Yaşar Barut, Yrd..Doç. Dr Müge Yılmaz konuşmacı olarak katıldı. Panelde engelliler için müzik dinletisi yapıldı. Ladik Belediyesi'nce engelli ve ailelerine Göl Tesisleri'nde yemek verildi.

Katılımcı öğretim görevlilerine birer plaket veren Ladik Kaymakamı Kadir Perçi; ses tellerindeki rahatsızlıktan ötürü konuşamadığını ama yapılan güzide programla mutlu olduklarını, katılımcılar ve konuşmacıların duyarlı davranışlarıyla Ladik'te bir ilki daha gerçekleştirdiklerini söyledi.

“Toplumun Özel'lere Bakışı” projesine Tayyar Mehmet Paşa İlköğretim Okulu öğrencilerince de farklı bir destek geldi. Ladik'te yaşayan engellilere mektup yazılarak empati kurulması övgüye değer bulundu. Tayyar Mehmet Paşa İlköğretim Okulu Öğrencisi Mert Dilmen'in engelli Zekiye Karanfil'e yazdığı ve okuduğu mektup büyük beğeni gördü.

Törende engelli babası olarak da AK Parti İlçe Başkanı Fikret Baştan ve Ladik Engelliler Derneği adına Mehmet Elver de birer konuşma yaptılar.

Ayrıca, Akpınar Anadolu Öğretmen Lisesi Konferans Salonu'nda Özel Akdağ Günışığı Rehabilitasyon Merkezi ve Atatürk İlköğretim Okulu Özel Öğretim sınıfı öğrencilerinin sergi ve slayt gösterileri yapıldı.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder