Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

15 Kasım 2010 Pazartesi

Ladik TOKİ Projesi başvurulari bekliyor

Ladik TOKİ Projesi başvuruları bekliyor
14 Kasım 2010 Pazar

Ladik Kaymakamlığı bir yıldır çalışmaları devam eden 160 konutluk TOKİ projesi için başvuruları bekliyor.

3 Kasım itibariyle Başbakanlık Toplu Konut İdaresi Başkanlığı'ndan (TOKİ), Ladik Kaymakamlığı Kültür Turizm Tanıtım ve Proje Ofisi'ne ulaşan yazıyla bir yıldır üzerinde çalışılan 160 Konutluk Projede başvurularda son aşamaya gelindi.

Ladik Kaymakamlığı tarafından önerilen Kızılsini Mahallesi'ndeki 105 Ada 315 Parsel'deki 36 dönümlük arsa üzerinde B1 tipi 87 metrekare (2+1) 80 adet, C1 tipi 122 metrekare (3+1) 80 adet konut olmak üzere toplam 160 adet konut yapılması kesinleşmişti. TOKI tarafından belirlenen ve detaylarına İlçe Halk Eğitimi Merkezi Hizmet Binası Zemin Kat'taki Kültür Turizm Tanıtım ve Proje Ofisin'den ulaşılabilecek olan koşullar çerçevesinde T.C. Ziraat Bankası A.Ş Ladik Şubesi'nin bankacılık hizmeti vereceği kesin başvurular için;

a) B1 Tipi Konutlar için 6000 (altı bin) TL, C1 Tipi Konutlar içinse 10000 (on bin) TL başvuru bedelinin 8 Kasım-30 Aralık 2010 tarihleri arasında T.C. Ziraat Bankası A.Ş. Ladik Şubesi'ne yatırılması gerekmekte.

b) B1 ve C1 tipi konutlar için başvuru sahiplerinin taşıması gereken şartlara hazi olanların belirlenmesi, Ladik Kaymakamlığı yükümlülüğünde olacak.

c) Konut alma şartlarına haiz kişilerden konut sayısından daha fazla başvuru olması durumunda, Başvuranlar arasında Noter Huzurunda yapılacak olan kura ile hak sahipleri belirlenecek.

d) Konut başvuru bedellerini yatırmış olan hak sahiplerinden herhangi birisinin konut satın alma hakkından vazgeçmesi veya konut peşin tutarını bankaya yatırmayarak Gayrimenkul Satış Sözleşmesi imzalanmaması halinde yatırmış olduğu konut başvuru bedeli iade edilmeyerek TOKI hesabına gelir olarak kaydedilecek.

Yukarıdaki şartlar çerçevesinde Başvuru Formunu ve Taahhütnameyi imzalayan ve gerekli belgeleri tamamlayan hak sahiplerinin tam listesinin 08 Ocak 2011 tarihine kadar TOKİ'ye sunulması gerektiğinden Başvuru'da bulunmak isteyenlerin Kültür Turizm Tanıtım ve Proje Ofisine şahsen gitmeleri gerekiyor.

ALT GELİR GRUBU BAŞVURU ŞARTLARI

1) T.C. Vatandaşı olmak

2) Samsun il nüfusuna kayıtlı olmak VEYA Ladik ilçe sınırları içerisinde en az 3 (üç) yıldır ikamet etmek

3) TOKI'den konut satın almamış olmaması VE TOKİ'den konut kredisi kullanmamış olmak

4) Kendisine, eşine, ve/veya velayeti altındaki çocuklarına ait tapuda kayıtlı herhangi bir gayrimenkulün olmaması (ANCAK kat irtifakı veya kat mülkiyeti tesis olmamış olan konutlar ile eşi ve/veya velayeti altındaki çocukları dışında kalan şahıslar ile hisseli gayrimenkuller bu hüküm dışında tutulacaktır)

5) 30 yaş ve üzerinde olmak ANCAK

-Eşi vefat etmiş olan çocuklu dul bayanlarda yaş şartı aranmamaktadır.

-Babası veya hem babası hem de annesi vefat etmiş yetim bayanlarda (bekar) yaş şartı 25 ve üzeri olarak belirlenmiştir.

6) Aylık hane halkı net gelirinin en fazla 2000 (iki bin) TL olması

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER

* Nüfus cüzdanı fotokopisi

* İkametgah ilmuhaberine göre düzenlenemiş son 3 (üç) aya ait elektrik, telefon, su, cep telefonu v.s fatura fotokopisi

* Ladik ilçe sınırları içerisinde ikamet ettiğine dair muhtarlıktan alınacak ikametgah ilmuhaberi

* Nüfus Müdürlüğü'nden onaylı Vukuatlı Nüfus Kaydı

* Hane Halkı net Geliri'nin en fazla net 2000 TL olduğunu kanıtlayan gelir belgesi

OTURMA KOŞULU ve DEVİR İŞLEMLERİ

Alt Gelir Grubu'ndaki Hak Sahipleri Konutlarını borçları bitinceye kadar devredemeyeceklerdir.

Ayrıca sözleşme imzalanan konut için borç bitene kadar, alıcının veya ailesi için ikamet koşulu aranacak olup, alıcının, kendisinin, eşinin veya çocuklarının söz konusu konutta ikamet etmediklerinin tespiti halinde sözleşmeleri fesh edilecektir.

ÖDEMELERİN BAŞLANGICI

6000 TL olan Başvuru Bedelinin ödenmesinin ardından Sözleşme imzalama aşamasında konut alıcılarından 2760 TL daha alınacaktır.

Geriye kalan tutar ise konut teslimini takip eden ay itibariyle 180 ay (15 yıl) boyunca (Memur Maaş Artış oranı, ÜFE veya TÜFE oranlarından en düşük olanına göre arttırılarak) eşit taksitler halinde ödenecektir.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder