Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

24 Şubat 2013 Pazar

Ladik Meslek Yüksek Okulu Konuşuldu

Haber: Ladik Meslek Y%C3%BCksek Okulu Konu%C5%9FulduLadik Meslek Yüksek Okulu Konuşuldu


Ladikli iş adamları ilçede yapılması planlanan yüksek okul konusunu masaya yatırdı.

Samsun Özel Bahçeşehir Koleji, Samsun Ladikli Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği (LAYSİAD) üyelerine kahvaltı verdi. Kahvaltıya ayrıca, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Samsun Ticaret Borsası Başkanı Sinan Çakır, Samsun Defterdarı Hayati Dinç, İŞKUR Müdürü Hasan Kılıçarslan, Karadeniz Hububat, Bakliyat, Yağlı Tohumlar ve Mamulleri İhracatçılar Birliği Başkanı Fahrettin Ulusoy, KOSGEB Müdürü Hami Danış, Ladik Kaymakamı Kadir Perçi, Ladikli Yönetici Sanayici ve İşadamları Derneği Başkanı Süleyman Karabük, Ladik Meslek Yüksekokulu Yaptırma Başkanı Mehmet Mısırlı, Samsun Ticaret Borsası Genel Sekreteri Ahmet Ali Yazıcı ve çok sayıda davetli katıldı.

Kahvaltıya ev sahipliği yapan ve aynı zamanda LAYSİAD Yönetim Kurulu üyesi olan Savaş Boyar, misafirleriyle yakından ilgilendi. Kahvaltı sonrası LAYSİAD Başkanı Süleyman Karabük, eğitime katkılarından dolayı Samsun Özel Bahçeşehir Koleji Müdürü Savaş Boyar’a teşekkür belgesi takdim etti. Kahvaltıda konuşan LAYSİAD Başkanı Süleyman Karabük, “Yeni bir dernek olmamıza rağmen bu güne kadar güzel işler yaptığımıza inanıyorum. Bizler ne kadar daha çok bir araya gelirsek, ne kadar daha çok dayanışma içinde olursak o kadar daha güçlü oluruz. Bizim ortak payemiz güzel ilçemiz Ladik’e ve halkımıza hizmet etmek. İnşallah bundan sonra da sık sık bir araya geleceğiz. Bugün burada ilçemize yapılacak olan yüksek okulu için de neler yapabileceğimizi değerlendireceğiz. İnşallah herkesin desteğiyle okulumuzu ilçemize kazandıracağız” dedi.

Samsun Özel Bahçeşehir Koleji Müdürü Savaş Boyar, bundan önce olduğu gibi bundan sonra da eğitime katkılarının devam edeceğini belirtti.

Ladik Kaymakamı Kadir Perçi de Ladik’te yapılması planlanan yüksek okulun bugün geldiği konumla ilgili katılımcıları bilgilendirdi. Ladik’e yapılması düşünülen yüksek okulun önemine değinen Kadir Perçi, “Ladik Meslek Yüksek okulu projesi, ilçemizin bir hayaliydi. Büyük sevdalar biraz zor gerçekleşiyor. Ladik’in çoğu hayal projesi bitti ve son olarak bu projemiz kaldı. Bu hayalimizin gerçekleşmesi için tüm herkes işbirliği içinde. Biz en iyisini yapmanın peşindeyiz. Geniş ufukla baktığımız projemizi bir aşamaya getirdik. Bizim ilçe olarak bir an önce bu okulu bitirme arzumuz var. Yeksek okulun yapılacağı yer belli ve imar hazırlıkları da bitti. Şu an üniversitemiz tahsis edilen yeri çevirecek. Belediyemiz zemin etüdünü de üstlendi. Bilindiği gibi Ladik deprem bölgesinde ve ona göre uyarlanarak yapılacak. Daha sonra da inşaatına başlayacağız. Şu anda en önemli işimizin bu okulu nasıl bitireceğimiz. Ladik’e gönül veren herkesin bu projeye destek vererek de en kısa sürede bitireceğimize inanıyorum. Bugün herkes artık Ladik’i konuşuyorsa bu meselede de kendini kanıtlamalı diye düşünüyorum” şeklinde konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder