Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

25 Kasım 2014 Salı

Ladik Belediye Başkani, Samsun BŞB'yi Eleştirdi

Ladik Belediye Başkanı, Samsun Büyükşehir Belediyesi'ni Eleştirdi
25 Kasim 2014 Sali

Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin Ladik ilçesinde küçük esnafa ceza kesmesine tepki gösterdi.

Samsun Büyükşehir Belediyesi Kasım ayı olağan meclis toplantısı, AK Parti Meclis Üyesi Turan Çakır'ın Meclis Başkanlığı'nda gerçekleştirildi. Toplantıda ilk olarak ilçe belediyelerinin 2015 yılı bütçeleri karara bağlandı. Daha sonra Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı gündem dışı söz alarak Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin Ladik ilçesinde küçük esnafa ceza kesmesini eleştirdi. Samsun Büyükşehir Belediyesi zabıta ekiplerinin küçük esnafa tebligat yaptığını belirten Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, "Büyükşehir Belediye zabıtalarımız ilçelerde esnaflarımızın bazılarının dükkanlarının önüne koyduğu ufak tefek malzemelerden dolayı bir önceki geldiği gün tebligat yapmış Cuma günü de bizim kendileri ile görüşmelerimize rağmen ceza kesmişler. Gariban çay ocağının önünde ‘sandalye ve masa var’ diye 90 TL ceza kesmek, kafe önünde ‘sandalye ve masa var’ diye 189 TL ceza kesmek Büyükşehir Belediyemizin öncelikli görevleri arasında olmaması gerekir. Biz vatandaşla karşı karşıya kaldık. Bundan sonra eğer bu cezaları Büyükşehir Belediye Zabıtaları uygulamaya koyar ve bu insanlarımız bu parayı verirse, buradan söylüyorum, Büyükşehir Belediye Zabıtaları Ladik’e giremez. Bu gelen arkadaşlarımızın kraldan çok kralcılık yapmasıdır. Bu ilçe belediyesini de Büyükşehir Belediyesi’ni sıkıntıya sokmaktır. Bu arkadaşlar suhuletle bu işin üzerine gitmemişlerdir. Maksadı aşan şekilde hareket eden bu arkadaşların kesinlikle uyarılması gerekir." dedi. 

AK Parti Meclis Üyesi Turan Çakır ise şunları kaydetti: "Ladik Belediye Başkanımızın bu serzenişi kendine göre haklı gerekçeler taşıyabilir ama haklı iken haksız duruma düşmemek gerekir. Söylemlerde ve ifadelerde daha dikkatli olmak gerekir. Dolayısıyla bu kendi içimizde halledebileceğimiz sorunlardır. Büyükşehir Belediyesi’nin sorumlulukları ve ilçe belediyesinin sorumlulukları vardır. Bu düzene hepimiz ayak uyduracağız. Uydururken de birbirimizi kırmayacağız, birbirimizi incitmeyeceğiz. Düzeni birlikte oturtacağız. Ama derseniz ‘ben bildiğimi yaparım, Büyükşehir Belediyesi de bildiğini yapsın’ dediğinizde bundan kimse karlı çıkmaz. Vatandaş da, biz de zararlı çıkarız. Dolayısıyla bu anlamda söylemlerimize dikkat etmemiz gerekir. Zabıta arkadaşlar maksatlarını aşmış olabilir ama siz de burada maksadınızı aştığınızın farkında olun." diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder