Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

22 Mayıs 2012 Salı

Ladik'te yeni turizm modeli

Ladik'te yeni turizm modeli
22 Mayis 2012 Sali


AK Parti Milletvekilleri Cemal Yılmaz Demir, Ladik İlçemizde yapımı devam eden Ambarköy Açık Hava Müzesi alanında yeni bir turizm modeli uygulandığını belirterek, "Proje sahası yaşayan bir köy havasına bürünecek" dedi. AK Parti Samsun Milletvekilleri Cemal Yılmaz Demir, Ladik Kültür Turizm Tanıtım ve Proje Ofisi tarafından yürütülen Ambarköy Açık Hava Müzesi alanını inceledi. Demir, projeyle yeni bir turizm modelinin ortaya çıktığına dikkati çekerek, sahanın yaşayan bir köy havasına bürüneceğini söyledi.


FONKSİYONEL TURİZM ADASIMilletvekili Cemal Yılmaz Demir, Ladik İlçemizde yapımı devam eden Ambarköy Açık Hava Müzesi'ni inceledi. Kaymakam Kadir Perçi'den projenin durumuyla ilgili bilgiler alan Demir, "Ambarköy Açık Hava Müzesi'yle 56 köyde kaybolmaya yüz tutmuş ambarlar bir araya getirildi. Projenin hayata geçirilebilmesi için ilçe girişinde bir çevre düzenlemesi yapılmış ve bölgede Ambarköy adında açık ve fonksiyonel bir müze oluşturulmuştur. Burada alternatif ve fonksiyonel bir turizm adası oluşturulması hedefleniyor. Projenin yakın bir sürede bitirilmesi planlanıyor" dedi.


SAHAYA YAPILACAKLARProje kapsamında sahaya yapılacaklarını aktaran Demir, "26 ambar, 4 ahşap ev, 2 sergen, 2 serender, 4 su kuyusu, çok amaçlı konferans salonu ve müze, ahşap cami, 3 adet köy fırını, minyatür Ladik Gölü ve Saat Kulesi, Köyiçi Dere, değirmen, tirit evi, havuz ve şelalenin bulunacağı sahada yeni bir turizm modeli uygulanıyor. İçerisinde çocuk parkı, otopark, hediyelik eşya stantları ve 50 yatak kapasiteli pansiyonun da bulunacağı proje sahası tamamlandığında yaşayan bir köy havasına bürünecek. Projede emeği geçenlere teşekkür ediyorum" diye konuştu.


İLK VE TEK ÖRNEK MODELLadik Kaymakamı Kadir Perçi ise, "Turizm alt yapısına yönelik olarak ambarlamızda yöremize özgün el sanatları, yöresel yiyecekler ve içecekler ile yerli ve yabancı turistlere farklı bir kültür armonisi sunulacak. Bu nedenle sahillerden uzak doğayla iç içe gelişen alternatif turizmin ilçemizde, Samsun'da ve Türkiye'de ilk ve tek örnek bir model olacaktır. Projemize destek veren herkese teşekkür ediyoruz" dedi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder