Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

8 Mart 2011 Salı

HAMAMAYAĞI'NA 45 MİLYON DOLARLIK YATIRIM

HAMAMAYAĞI'NA 45 MİLYON DOLARLIK YATIRIM
8 MART 2011 SALI

Ladik Hamamayağı Kaplıcaları'na yapılacak yatırım için son aşamaya gelindi. Sağlık Kenti olma yolundaki Samsun'a, hasta göçü sağlaması hedeflenen projenin yatırım maliyeti yaklaşık 45 milyon dolar.

Karadeniz'in en büyük sağlık ve turizm kompleksini dünya turizmine açmaya hazırlanan Ladik Akdağ Termal Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zeybek, Ladik Hamamayağı Kaplıcaları için yapılacak olan 45 milyon dolarlık yatırım için son aşamaya gelindiğini ifade etti.

Sağlık Kenti Samsun'da termal turizmin can damarı Havza ve Ladik'te sağlık turizminin önemli bir ayağı daha hizmete girmeye hazırlanıyor. Yaklaşık olarak 45 milyon dolar yatırım yapılması planlanan Ladik Hamamayağı Kaplıcaları'nın yeni turizm sezonuna hazırlanması bekleniyor. Ortalama 4 yıllık bir süreçte 3 etapda tamamlanması planlanan bu sağlık kompleksi için 1. etap da 100 devremülk kür merkezi, 2. etap da 5 yıldızlı otel, 3. etap da ise 200 devremülklük kür merkezi yapılması hedefleniyor.

"Karadeniz'in en büyük sağlık kompleksi olacak"

Ladik Hamamayağı Kaplıcaları'nı yeni turizm sezonuna hazırlamayı amaçladıklarını ifade eden Ladik Akdağ Termal Yatırım A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanı Kemal Zeybek, "Karadeniz'in en büyük turizm kompleksini dünya turizmine açacağız. Kuzey ülkelerinden özellikle de Rusya'dan buraya turist bekliyoruz. Taslak projeyi bitirdik. Bu proje ile "Sağlık Kenti Samsun" sloganına anlam katacak, sağlık turizmine önemli bir ayak olacağız" diye konuştu. Zeybek, arazi sorununu çözdükten sonra yatırımı hemen hayata geçireceklerini belirtti.

Termal turizmde marka

Samsun Havza'da hizmet veren Ancere Termal Otel'in bünyesinde termal havuz, Türk hamamı, sauna, masaj, jakuzi gibi pekçok hizmet bulunuyor. Ancere Thermal Hotel'in sahibi olan Zeybek, termal turizm alanında yaptığı yatırımların yanı sıra bir çok farklı alanda da çeşitli yatırım ve faaliyetler sürdürüyor. Ancere Otel'den aldığı güç ile hedefini büyüten Zeybek, sağlık kompleksi ile hem sağlık hem turizm hem de sosyal ve ekonomik anlamda büyük bir projeye imza atıyor.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder