Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

24 Mayıs 2016 Salı

"Bizim Oralar" Temalı Resim Sergisi
24 Mayıs 2016 Salı


Ladik'te doğup büyüyen ressam Zeki Serbest, Samsun'da "Bizim Oralar" konulu resim sergisini açtı.

Kentteki bir alışveriş merkezindeki açılan sergide, Serbest tarafından yağlı boya ile yapılan Ladik ilçesiyle ilgili tablolar bulunuyor.

Sergiyi ziyaret eden Ladik Belediye Başkanı Selim Özbalcı, öğretmeni olan ressam Serbest'in sergisini ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Serbest'in yapıtlarının yurt içi ve yurt dışında özel ve resmi koleksiyonlarda yer aldığına dikkat çeken Özbalcı, "Resimlerinde şirin ilçemizi ve Ladik'te yaşadığı güzel anıları yetenekleri ile bezeyip, sanatseverlerle buluşturmuş, emeğine, yüreğine sağlık, sergi vesilesiyle hem kendilerini hem de eserlerini görme fırsatı bulduk." dedi.

İlk ve orta öğrenimini Ladik'te tamamlayan Serbest, Gazi Üniversitesi Eğitim Bilimleri Enstitüsü Resim İş Bölümü mezunu, bugüne kadar 81 kişisel sergi açan, 137 karma sergiye katılan ressam Serbest, 1990 yılında Esbank Yunus Emre Resim Yarışması'nda da ödül kazandı.

Serbest, eserlerinde genellikle kırsal kesimdeki yerleşim alanlarını yorumlayan peyzaj resimleriyle tanınıyor.

Resim sergisi, 6 Haziran Pazartesi gününe kadar gezilebilecek.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder