Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

18 Nisan 2013 Perşembe

Ladik'te Konteyner Kent Kuruluyor


Ladikte Konteyner Kent Kuruluyor Ladik'te Konteyner Kent Kuruluyor


Samsun İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü (AFAD) deprem, sel baskını veya heyelan gibi afet durumlarında kullanılmak üzere Ladik ilçemizde 200 konteynerle kent kuruyor.

İl AFAD Müdürü Erkan Koparmal AA muhabirine yaptığı açıklamada deprem, sel baskını ve heyelan gibi afet durumlarında vatandaşların barınak ihtiyacını sağlamak için Ladik ilçemizde Van'dan getirtilen 200 konteynerle kent kurduklarını söyledi.

Konteyner kentin alt yapı çalışmalarını bitirdikten sonra Ladik Kaymakamlığı'nın emrine verileceğini belirten Koparmal, şunları kaydetti:

"Ladik'te yapılan konteyner kent normal zamanda bir gençlik ve konaklama merkezi olarak kullanılacak. Turizm amaçlı Milli Eğitim için misafirhane olarak da kullanılabilecek. Orayı işler durumda tutacağız, kanalizasyon su ve elektriğini yapıp kaymakamlık hizmetine vereceğiz. Konteyner kent normal zamanlarda ne kadar işletilirse o kadar daha verimli olur. Amasya, Tokat, Samsun veya Çorum'daki deprem, sel baskını veya heyelan gibi afet durumlarında elimizde hazır halde bulunan bu kentte vatandaşlarımızı barındırabiliriz. Hatta bu konteynerleri yakın bölgelere taşıyabiliriz. Konteyner kentteki barınak sayısını ihtiyaca göre 300 adete çıkarabiliriz."

Kamuoyunda Suriye'li mültecilerin Ladik'teki konteyner kente yerleştirileceği söylentilerine de cevap veren Koparmal, Ladik'te kurulacak konteyner kentin Suriyeli sığınmacılar için yapılmadığını sözlerine ekledi.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder