Ladik-Samsun blogumuza hos geldiniz ** Welcome to our blog Ladik-Samsun ** Willkommen in unserem Blog Ladik-Samsun ** Welkom op onze blog Ladik-Samsun ** Bienvenue sur notre blog Ladik-Samsun ** Bienvenidos a nuestro blog Ladik-Samsun ** Bem-vindo ao nosso blog Ladik-Samsun ** Benvenuti sul nostro blog Ladik-Samsun ** selamat datang di blog kami Samsun-Ladik ** مرحبا بكم في بلوق Ladik - سامسون ** Добро пожаловать на наш блог Ладик-Самсун ** Velkommen til vores blog Ladik-Samsun ** Καλώς ήρθατε στο blog μας Ladik-Samsun ** ברוכים הבאים אל הבלוג שלנו Ladik-Samsun ** आपका स्वागत है हमारे ब्लॉग Ladik करने सैमसन **.

15 Temmuz 2009 Çarşamba

Cesme sevdasi yollara dusurdu

Çeşme sevdası yollara düşürdü
15 Temmuz 2009 Carsamba

İlçemiz'in Bolat Köyü'nde ikamet eden Osman Öztürk'ün, dağdan su getirme sevdası parasızlığa takıldı. Bir kaçkez köylünün kapısını çalan Öztürk, kimse para vermeyince yollara düştü.

İlçemiz'in, Bolat Köyü'nde ikamet eden Osman Öztürk, uzun bir süredir su mücadelesi veriyor. Köyün yakınında bulunan dağda boşa akan suyu yola indirmek ve insanların hizmetine sunmak için uğraş veren Öztürk, kendi köyünde yeterli desteği bulamadığı için yollara düşmüş.

"Bizim köydekilerin cebine akrep girmiş" ifadesini kullanan Öztürk iki yıl boyunca kendi çabalarıyla dağdan su getirme projesini yürüttüğünü, geldiği noktada elinde avucunda bir şey kalmayınca köydeki diğer vatandaşlardan yardım istediğini belirterek, köydekilerden tek kuruş yardım göremediğini ifade etti.

"Artık bu benim için onur meselesi oldu" diyerek sözlerine devam eden Öztürk, " Ne yapıp edip o suyu dağdan aşağı getirip çeşmeyi oraya yapacağım. 120 hanelik kendi köyümde bir kişi bile gelip de yardım edelim demedi. Beni bu yaşımda Samsun'da yardım toplamaya mecbur ettiler. En çok zoruma giden de insanların beni dolandırıcı olarak görmeleri ve bana inanmamaları. Bu yüzden bir defasında zabıtaya şikayet ettiler, halimi anlatıncaya kadar ne çektiğimi bir ben birde Allah bilir. Ama insanlarada kızamıyorum, artık gerçekten yardıma ihtiyacı olan kalmamış, olanda zaten halini belli etmiyor" diye konuştu.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder